• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to header right navigation
  • Skip to site footer
logo Annemieke Glutenvrij met krakeling

Annemiekeglutenvrij

Glutenvrij Brood & Patisserie

  • Home
  • Workshops
    • Glutenvrij Brood
    • Combi Gist- en Desembrood
    • Patisserie Hartig
    • Patisserie Zoet
    • FAQ
  • Recepten
    • Brood
    • Diner
    • Drankjes
    • Ontbijt en lunch
    • Patisse­rie
    • Tips en techniek­­­
  • Agenda
  • Annemieke
glutenvrij, chocoladekarameltaart met glimmende chocolade spiegel en galetjes met sukade

Adukibonen, vega hamburger recept

28 maart 2020 by Annemieke

Vegetarische hamburger gemaakt met adukibonen. Geserveerd met sla, plakjes tomaat en een glutenvrij hamburgerbroodje.

Ik zag ooit de film Sweet Bean (An), een heerlijke langzame film over een oude Japanse dame genaamd Tokue en haar geheime recept voor zoete rode bonen pasta. Deze bonenpasta wordt gebruikt als vulling voor dorayaki, Japanse gevulde pannenkoekjes. Tokue  praat en zingt tegen haar kokende bonen. Haar pruttelende adukibonen verschijnen beeldvullend op het bioscoopscherm.
Na het zien van deze film ben ik onmiddellijk naar de winkel gesneld om adukibonen te kopen.

Adukibonen zijn kleine roodbruine boontjes met een stevige bite en een milde, iets zoetige smaak. Ze lijken een beetje op mini kidneybonen. Je komt ze tegenwoordig gelukkig steeds vaker tegen in de winkel.

Als je zelf bonen gaat koken, overweeg dan om veel bonen in een keer te koken. Je kunt een gedeelte invriezen (per portie verpakken en goed labelen). Je kan er een zoete pasta van maken voor op brood, door een gedeelte te pureren en met suiker of sucralose op te koken. Doe eens een paar scheppen bonen door je sla of eet ze als lunch met wat feta en tomaatjes.

Ik kookte deze week een pond adukiboontjes en maakte bonenburgers, vega worstenbroodjes en dorayaki’s.

Aduki bonenburgers smaken het allerlekkerst op een zelfgemaakt glutenvrij hamburgerbroodje!

hamburgerbroodje met adukibonen burger met sla en tomaat
Print Pin
5 van 1 stem

Aduki bonenburgers

Vegetarische bonen burgers, een stuk goedkoper dan alle vegetarische hamburger alternatieven uit de supermarkt.
Soort Hoofdgerecht
Speciale wensen glutenvrij, lactosevrij, vegetarisch
Voorbereiding 1 dag dag
Kooktijd 20 minuten minuten
Baktijd 15 minuten minuten
Totale tijd 1 dag dag 35 minuten minuten

Ingrediënten

  • 250 gram gedroogde adukibonen - of een andere bonensoort uit je voorraadkast
  • 2 eieren
  • 4 eetlepels glutenvrije teff - of gebruik een andere glutenvrije meelsoort: boekweitmeel, sorghum, haver, rijst etc.
  • 3 eetlepels havermoutvlokken - glutenvrij
  • 2 uien
  • 1 teentje knoflook
  • 500 gram (kastanje-)champignons
  • naar smaak peper, zout en kerriepoeder - glutenvrij

Instructies

  • Je kunt ook adukibonen in blik kopen, maar het is een stuk goedkoper om ze zelf te koken. Ik gebruik daar een snelkookpan voor, maar het kan natuurlijk ook zonder. Dan duurt het wel een stuk langer.
  • Zet de adukibonen een dag van te voren in de week, zorg dat ze voldoende onder water staan.
  • De volgende dag spoel je de bonen af in een zeef. Vervolgens doe je ze in je snelkookpan met water, zorg dat de bonen ongeveer 2 cm onder staan. Vergrendel je pan en breng hem op druk. Kook de bonen ongeveer 10 minuten en laat ze afkoelen onder druk.
    Als je de druk te snel van de bonen haalt, gaan ze kapot. Dat is voor het bonenburgerrecept niet zo erg, maar misschien wil je een gedeelte van de bonen voor iets anders gebruiken, en dan is het zonde als de bonen stuk zijn gegaan. De kooktijd van peulvruchten is sterk afhankelijk van hoe oud de bonen zijn.
  • Snij de uien, knoflook en champignons fijn en bak ze in een grote koekenpan. Laat ze na het bakken uitlekken. (het vocht kan je opvangen en bijvoorbeeld door je soep roeren, het heeft veel smaak en voedingsstoffen die je anders weggooit)
  • Meng vervolgens in een grote bak, de (uitgelekte) bonen, meel, eieren, havermout en champignonmengsel. Pureer eventueel een gedeelte met de staafmixer, voor een minder grove structuur.
  • Laat het mengsel eventjes rusten, zodat het vocht goed opgenomen kan worden. Als het mengsel nog erg vochtig is, voeg dan nog een eetlepel glutenvrij meel toe.
  • Vorm bolletjes van gelijke grootte (ik gebruikte een ijsschep) en bak in een koekenpan met wat olie. Druk de bolletjes in de pan wat platter, zodat je mooie ronde bonenburgers krijgt.

Tips

Tip: Maak ook eens een Mediterrane versie met oregano, tijm of rozemarijn.
 
Serveertip: Salade van ijsbergsla met fijngesneden komkommer en bloemkool.
Met een dressing van walnootolie/olijfolie met sherryazijn en peper en zout.
 
 
Category: Diner, Glutenvrij eten, Glutenvrije receptenTag: peulvruchten

Workshops glutenvrij bakken:

Twee glutenvrije breekbroden voor een glutenvrije high tea workshop, breekbrood

Cursus glutenvrij Gistbrood en Desembrood

Glutenvrij desembrood Rond glutenvrij donkerbruinbrood, met mooie ovenrijs.

Cursusdag glutenvrij Desembrood bakken

Gezond glutenvrij brood bakken workshop

Workshop glutenvrij Brood bakken

Leer glutenvrije hartige taart bakken in de workshop glutenvrij bakken Patisserie

Workshop glutenvrije Patisserie Hartig

Glutenvrije citroentaart meringue, met gekartelde toefjes Italiaanse meringue gedecoreerd die lichtbruin zijn gebrand.

Ontvang mijn glutenvrije citroen meringue taart recept!

Schrijf je in voor de
nieuwsbrief.
(uitschrijven kan altijd)

Vorig bericht:Bruinbrood, gebakken met de Schar glutenvrij Mix It Dunkel meelmixTest brood­bak­mix: Schär bruin­brood
Volgend bericht:Geroosterde pompoen­pitten pestoPompoenpitten roosteren voor pasta recept. Mooi glimmende pompoenpittenpasta in een kleurig schaaltje, op de achtergrond groene pompoenpittenmuffins

Lees Interacties

Reacties

  1. natalie lottering

    29 september 2023 om 11:39

    Voor hoeveel burgers is dit recept?

    Beantwoorden
    • Annemieke #lekkerglutenvrijeten

      2 oktober 2023 om 13:46

      Beste Natalie,
      De hoeveelheid burgers die je uit dit recept haalt is afhankelijk van hoe groot je ze maakt. Ik maak zelf het liefste wat kleinere burgers en dan heb je er ongeveer 15. Groetjes Annemieke

      Beantwoorden
  2. Esther

    24 mei 2022 om 18:53

    Lijkt me een lekker recept.
    Is er een alternatief voor de paddestoelen?

    Beantwoorden
    • Annemieke #lekkerglutenvrijeten

      27 mei 2022 om 17:05

      Beste Esther,
      Ik heb helaas geen ervaring met het vervangen van de paddenstoelen in dit recept. Je kunt ze vast door andere groentes vervangen, maar let er dan wel op dat die niet te vochtig zijn, want als het mengsel te vochtig wordt, is het lastiger om mooie hamburgers te vormen. Succes, groetjes Annemieke

      Beantwoorden
    • Jannette

      12 oktober 2022 om 14:53

      Paddestoelen uit een potje en goed afspoelen maakt ze fodmap arm.

      Beantwoorden
      • Annemieke #lekkerglutenvrijeten

        14 oktober 2022 om 16:33

        Dankjewel voor de tip! Groetjes Annemieke

        Beantwoorden
  3. Francine

    20 maart 2021 om 10:27

    5 sterren
    Ziet er allemaal lekker uit

    Beantwoorden
    • Annemieke #lekkerglutenvrijeten

      20 maart 2021 om 11:03

      Dankjewel!

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating




Disclaimer

Recepten zijn pas glutenvrij als alle gebruikte ingrediënten glutenvrij zijn en de recepten in een glutenvrije omgeving worden klaar gemaakt.
Controleer altijd zelf of genoemde producten binnen jouw dieet passen, de samenstelling kan veranderd zijn. Annemieke Glutenvrij is niet aansprakelijk voor gemaakte dieetfouten.

Annemieke Glutenvrij doet haar uiterste best om informatie over derden in de agenda juist en actueel te houden. Controleer altijd de gegevens op de website van de desbetreffende organisatie. Tips en verbeteringen zijn welkom.

Meer informatie nodig over coeliakie? Neem dan eens een kijkje op de website van de
Nederlandse Coeliakie vereniging

  • https://www.instagram.com/annemiekeglutenvrij.nl/
  • LinkedIn
  • Mail
  • YouTube
  • Pinterest
  • Link

#lekkerglutenvrijeten

Contact  –  Privacy – Algemene voorwaarden – Copyright 2019-2025 Annemiekeglutenvrij.nl