Op vakantie in eigen land. Af en toe ga ik een dag op onderzoek uit naar nieuwe glutenvrije hotspots. Zo ontdekte ik onlangs in Rotterdam de glutenvrije arepa’s in de Markthal. In de Markthal vind je heel veel stalletjes met lekkernijen uit alle windstreken. Bij de marktkraam van Erikucha bestelde ik een Venezuelaanse arepa. Een arepa is een gebakken broodje dat wordt gemaakt van voorgekookt maismeel. Mijn vegetarische arepa was gevuld met zwarte boontjes, gebakken banaan en geraspte kaas. De arepa’s worden geserveerd met maar liefst 3 soorten sauzen. De pittige-, knoflook- en koriandersaus zijn echt ontzettend lekker!
Als je geluk hebt vind je een plekje aan de bar zodat je van dichtbij kan zien hoe de arepa’s vers klaargemaakt worden. Op de menukaart is duidelijk aangegeven welke gerechten glutenvrij zijn.
Bij Erikucha kom ik zeker nog eens terug om ook de andere arepa’s te proeven.
Eenmaal thuisgekomen ben ik meteen aan het bakken geslagen. Want Rotterdam is niet bepaald naast de deur vanuit Hilversum en ik wil toch graag vaker arepa’s eten. Mijn eigen arepa recept verschijnt binnenkort op de website.
Lees verder in mijn blog over glutenvrij Rotterdam.
Geef een reactie